Doğru Tercihler , Çözüme Ulaştırır

“İNSAN KAYNAKLARI, ÜST YÖNETİMİN ELİ KOLU”

“İNSAN KAYNAKLARI, ÜST YÖNETİMİN ELİ KOLU” Nurcan Özdemir, yalıtım ve ambalaj sektöründe Marmara Bölgesi’nin önde gelen kuruluşlarından biri olma unvanını elinde bulunduran EPSA’nın başarı hikâyesi öğrencilerle paylaştı.

İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği’nin (İKAYDER) organize ettiği İnsan Kaynakları Zirvesi’nde konuşan EPSA Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, öğrencilere de rol model oldu.

 

Zirvenin Bir Başarı Hikayesi adlı oturumunda, Ardahan’da başlayan hayat mücadelesini öğrencilere anlatan Özdemir,“Hayattan hiçbir zaman korkmadım. Aksine olumsuzlukların üstüne gittim.Hiçbirimize fırsatlar altın tepsilerde sunulmuyor. Bizim yapabileceğimiz tekşey kendi fırsatlarımızı hazırlamamız” dedi.

 

 

Bir Başarı Hikayesi adlı oturumun Köftesi Yusuf markasını yaratan Yusuf Aktaş ile birlikte konuğu olan Özdemir,başarılı bir markanın kolay olmadığını bu nedenle insan kaynakları politikalarının şirketlerin başarısı için önemli bir unsur olduğunu dile getirdi.

 

Henry Ford’un “Fabrikalarımı alabilirsiniz; binalarımı yıkabilirsiniz fakat çalışanlarımı geri verirseniz bu işi aynen geri kurarım” sözünü katılımcılarla paylaşan Özdemir, teknoloji ve sermaye, enerji ve diğer unsurların tek başına bir anlam ifade etmediğini ancak insan potansiyeli ile birlikte kullanıldığında bir anlam ifade edeceğini söyledi.

 

Organizasyonların insanlar ile var olan yapılar olduğunu ve insan faktörü dikkate alınmaksızın istenilen başarının bir hayalden öte gidemeyeceğini söyleyen Özdemir, “Elimizde bir güç var ama biz bu gücü yerinde ve doğru politikalarla yönetemezsek yok hükmünde olur. Bu gücü etkin kullanacak birim de insan kaynakları birimi. Ben bir yönetici olarak insan kaynakları departmanlarının şirkette sadece bir tabeladan ibaret olmadığı kanısındayım ve gücüne inanıyorum” dedi.

 

Birer marka niteliği kazanmış şirketlerin, hedeflerine ulaşmada en önemli görevlerden birinin insan kaynakları departmanlarına düştüğünü söyleyen Özdemir, şirket hedeflerinin çalışanlarca benimsenmesini sağlayan insan kaynaklarının her geçen gün öneminin de arttığını vurguladı.

 

İnsana yapılan yatırımın her zaman geri dönüşünün sağlandığını da sözlerine ekleyen Özdemir, insan kaynakları yönetiminin işletmenin verimliliğini arttırmanın yanı sıra çalışanların ihtiyaçlarını karşıladığını bu nedenle bir nevi üst yönetimin eli kolu olduğunu söyledi.

 

Soru cevap şekilde yürütülen oturumda katılımcılar merak ettikleri soruları Özdemir’e yönelterek başarılı bir girişimci olmanın ipuçlarını öğrendiler.

 

Katılımcıların ilgiyle takip ettikleri oturumun sonunda Nurcan Özdemir’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Haberin Diğer Resimleri

Sosyal Medyada Paylaş

Diğer Haberler
 • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN EPSA’YA ZİYARET…

  BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN EPSA’YA ZİYARET…

  Türkiye yalıtım sektöründe bir Bursa markası olarak dikkatleri çeken EPSA Yalıtım Ambalaj ve Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir’i, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve beraberindeki heyet, Barakfakih Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisinde ziyaret etti.

 • YALITIM: ENERJİ TASARRUFUNUN GİZLİ KAHRAMANI...

  YALITIM: ENERJİ TASARRUFUNUN GİZLİ KAHRAMANI...

  Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığı maliyetlerin yanında enerjide sürdürülebilirliği de tehdit ederken, EPSA Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, ülkemizde enerji verimliliği için en önemli argümanın temelden çatıya yalıtım olduğunu vurguladı.

 • TÜRKİYE’NİN 1 NUMARASI NURCAN ÖZDEMİR...

  TÜRKİYE’NİN 1 NUMARASI NURCAN ÖZDEMİR...

  Epsa Yalıtım Ambalaj Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, 6200 kadın arasından birinci olarak ‘Türkiye'nin Kadın Girişimcisi’ ödülünü aldı.

 • EPSA YALITIMDAN SPONSORLUK ATAĞI

  EPSA YALITIMDAN SPONSORLUK ATAĞI

  Yalıtım ve Ambalaj Sektörü'nün önde gelen firmalarından EPSA Yalıtım, geçtiğimiz günlerde Bursa Kentsel Dönüşüm ( BURKENTDER ) tarafından düzenlenen 'Belediyeleri Halkla Buluşturuyoruz' adlı programa sponsor oldu...

 • EPSA BAYİLERİ İLE BELGRAD'DA BİR ARAYA GELDİ.

  EPSA BAYİLERİ İLE BELGRAD'DA BİR ARAYA GELDİ.

  EPSA Yalıtım ve Ambalaj bünyesinde yer alan yapı kimyasalları üreticisi Mantoyap ve Budafix, 2014 yılı ilk yurt dışı bayi gezisini Belgrad’a yaptı.

 • NURCAN ÖZDEMİR: “YALITIM, ENERJİ KAYNAKLARIMIZI DOĞRU KULLANMAMIZI SAĞLAR”

  NURCAN ÖZDEMİR: “YALITIM, ENERJİ KAYNAKLARIMIZI DOĞRU KULLANMAMIZI SAĞLAR”

  EPSA Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, yalıtım bilincinin yerleşmesinin ve binalarda yalıtımın yaygınlaşmasının enerji tasarrufu sağlayarak doğal kaynaklarımızı idareli kullanmaya fayda sağlayacağını söylüyor.