Doğru Tercihler , Çözüme Ulaştırır

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN EPSA’YA ZİYARET…

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN EPSA’YA ZİYARET… Türkiye yalıtım sektöründe bir Bursa markası olarak dikkatleri çeken EPSA Yalıtım Ambalaj ve Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir’i, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve beraberindeki heyet, Barakfakih Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisinde ziyaret etti.

Barakfakih Sanayi Bölgesi Başkanı Arif Demirören’in de hazır bulunduğu ziyarette; bölgenin sıkıntıların yanında kentsel dönüşüm sürecinde önemi bir kez daha öne çıkan yalıtım kavramı değerlendirildi. Türkiye’deki yalıtım sektörüne son 10 yıllık süre içerisinde ciddi ve gerekli yasal düzenlemeler ile zorunluluklar getirilmesinin sektörün büyüme hızını desteklediğini ifade eden Nurcan Özdemir, yalıtım sektörü ve yalıtım yapılırken dikkat edilecek konusunda bilgi verdi. Özdemir, “Kentsel dönüşüm bir fırsattır ve bizim bu fırsatı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Yeni yapılacak binaların ısı yalıtımlı olması çok büyük önem taşımakta. Ancak burada önemli olan nokta, yapılacak ısı yalıtımının niteliği yani ısrarla üzerinde durduğum “doğru yalıtım” kavramı. Muhakkak, standartlara uygun, yeterli kalınlıklarda ısı yalıtım levhaları ile ısı yalıtım uygulamaları yapılmalı”  dedi.

Kentsel dönüşümün ülkemiz açısından çok önemli olduğunu ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe “ Bursa’da iş hayatındaki kadınlarımız için örnek olan Nurcan Hanım’ı tebrik etmiştik ancak başarısının göstergesi üretim tesislerini görme fırsatımız olamamıştı. Şimdi, bu ziyareti gerçekleştirmiş olmaktan mutluyum. Barakfakih Sanayi Bölgesi için Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli gördüğümüz, talep edilen hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımızda hız kesmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar,  Ak Parti Kestel İlçe Başkanı Nazif Aydın ve Barakfakih Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyelerinin  katıldığı ziyarette, EPSA Yalıtım ve Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, firma olarak sektörde iddialı oldukları MANTOYAP markası hakkında  da bilgi verdi.  Nurcan Özdemir,  başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Haberin Diğer Resimleri

Sosyal Medyada Paylaş

Diğer Haberler