Doğru Tercihler , Çözüme Ulaştırır

NURCAN ÖZDEMİR: “YALITIM, ENERJİ KAYNAKLARIMIZI DOĞRU KULLANMAMIZI SAĞLAR”

NURCAN ÖZDEMİR: “YALITIM, ENERJİ KAYNAKLARIMIZI DOĞRU KULLANMAMIZI SAĞLAR” EPSA Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, yalıtım bilincinin yerleşmesinin ve binalarda yalıtımın yaygınlaşmasının enerji tasarrufu sağlayarak doğal kaynaklarımızı idareli kullanmaya fayda sağlayacağını söylüyor.

Bursa’nın en büyük yalıtım firmalarından olan EPSA Yalıtım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, yalıtım sektörünün ülkemizde gelecek yıllarda öneminin artacağını vurguladı. Yalıtım konusunda diğer ülkelerden biraz da olsa geride kaldığımızı belirten Nurcan Özdemir, enerji tasarrufunda yalıtımın oldukça önemli olduğunu söyledi.

Nurcan Özdemir;“Binalara yapılan “yalıtım” veya daha yaygın deyimiyle “izolasyon”uygulamalarına, ülkemizde, batı ülkelerine oranla gecikmeli bir şekilde başlamış durumdayız. Bugün, bir hayli ilerleme sağlamış olsak da uygulama miktarı açısından istenen, olması gereken düzeyde değiliz. Ancak, buna karşılık ülkemizde üretilen veya ithalat yoluyla pazarda bulunan yalıtım malzemelerinin çeşitliliği açısından çağı yakaladığımız söylenebilir” diyor.

Bugün ülkemiz pazarında hemen hemen her çeşit yalıtım malzemesini, gayet kaliteli olarak bulmanın mümkün olduğunu belirten Özdemir, “ Türkiye ve dünyada yalıtım sektörünün, iklim değişikliği nedeniyle enerji fiyatlarında gözlenen artışın,yalıtım sektörünün hem dünyada hem de ülkemizde büyüme eğilimi göstermesine sebep olacağını düşünüyorum. Enerji uzmanları, dünya ülkelerinin bundan 35 yıl öncesine kıyasla %30 daha fazla enerji tükettiğini açıklıyorlar ve ekliyorlar; ‘’yaptığımız tahminlere göre 2030’lu yıllarda enerji ihtiyacı bugünkünden % 60 daha fazla olacak.’’ Bu durum yalıtımın öneminin gün geçtikçe arttığını açıkça gözler önüne seriyor. Isı yalıtımı yoluyla enerji tasarrufu konusunda ülkemiz birçok Avrupa ülkesinin çok gerisinde maalesef. Türkiye’de ısınmak için Avrupa ülkelerine oranla 2-3 misli enerji sarfiyatı oluyor. Gelecek yıllar için sektörün sağlıklı büyümesi, mağduriyetlerin yaşanmaması amacıyla “yalıtım bilinci” ile birlikte aynı zamanda “doğru yalıtım” kavramlarının algılanacağına inanıyorum” diyerek ülkemizde kısa sürede yalıtım bilincinin oluşmasını temenni ettiğini sözlerine ekliyor.

Sosyal Medyada Paylaş

Diğer Haberler
 • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN EPSA’YA ZİYARET…

  BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN EPSA’YA ZİYARET…

  Türkiye yalıtım sektöründe bir Bursa markası olarak dikkatleri çeken EPSA Yalıtım Ambalaj ve Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir’i, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve beraberindeki heyet, Barakfakih Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisinde ziyaret etti.

 • YALITIM: ENERJİ TASARRUFUNUN GİZLİ KAHRAMANI...

  YALITIM: ENERJİ TASARRUFUNUN GİZLİ KAHRAMANI...

  Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığı maliyetlerin yanında enerjide sürdürülebilirliği de tehdit ederken, EPSA Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, ülkemizde enerji verimliliği için en önemli argümanın temelden çatıya yalıtım olduğunu vurguladı.

 • TÜRKİYE’NİN 1 NUMARASI NURCAN ÖZDEMİR...

  TÜRKİYE’NİN 1 NUMARASI NURCAN ÖZDEMİR...

  Epsa Yalıtım Ambalaj Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, 6200 kadın arasından birinci olarak ‘Türkiye'nin Kadın Girişimcisi’ ödülünü aldı.

 • EPSA YALITIMDAN SPONSORLUK ATAĞI

  EPSA YALITIMDAN SPONSORLUK ATAĞI

  Yalıtım ve Ambalaj Sektörü'nün önde gelen firmalarından EPSA Yalıtım, geçtiğimiz günlerde Bursa Kentsel Dönüşüm ( BURKENTDER ) tarafından düzenlenen 'Belediyeleri Halkla Buluşturuyoruz' adlı programa sponsor oldu...

 • EPSA BAYİLERİ İLE BELGRAD'DA BİR ARAYA GELDİ.

  EPSA BAYİLERİ İLE BELGRAD'DA BİR ARAYA GELDİ.

  EPSA Yalıtım ve Ambalaj bünyesinde yer alan yapı kimyasalları üreticisi Mantoyap ve Budafix, 2014 yılı ilk yurt dışı bayi gezisini Belgrad’a yaptı.

 • EPSA YALITIM, SPONSORLUK ÇALIŞMALARIYLA DA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR...

  EPSA YALITIM, SPONSORLUK ÇALIŞMALARIYLA DA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR...

  Yalıtım ve Ambalaj Sektörü’nde Marmara Bölgesi’nin önde gelen kuruluşlarından olan EPSA Yalıtım, sponsorluk çalışmalarıyla da farkını ortaya koyuyor.