Doğru Tercihler , Çözüme Ulaştırır

SANAYİNİN ÇÖZÜM ORTAĞI EPSA YALITIM

Sanayinin çözüm ortağı EPSA YALITIM EPSA, yalıtımda kullanılan strafor malzemesi ile sanayinin her sektörü için çözüm sunuyor. Beyaz eşyadan otomotive, gıdadan inşaata kadar her sektörde EPSyi görmek mümkün.

Epsa Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, sadece yalıtımda kullanılan bir malzeme olarak bilinen ve EPS denilen strafor ürünü ile sanayinin tüm kolları için çözüm üretiyor. Özdemir'in ürettiği çeşitli kalıp ve kesimdeki straforlar kimi zaman beyaz eşya, otomotiv yan sanayi, gıda sektörlerine hizmet götürürken kimi zaman da sağlık, tarım ve inşaat gibi sektörler için çözüm sunuyor. 

 

Özdemir, EPSA'yı, EPS'yi ve küresel krizin etkilerini anlattı... 

 

EPSYİ PROJELENDİRİP ÜRETİYORUZ 

Firmamız, bir kısmının tarifini yapmaya çalıştığımız, sınırsız çeşitteki EPS (strafor-köpük) uygulamalarını projelendirip, imalatını yapıyor. Ayrıca üretim safhasında kullanmakta olduğumuz makinelerin tamamı kendi imalatımızdır. Farklı projeler için müşterilerimiz bizi arayarak bilgi ve fiyat alabiliyorlar. Onlar için hazırlayacağımız ürünler ile ilgili bir nevi danışmanlık hizmeti veriyoruz da diyebiliriz bu duruma. 

 

BURSA SANAYİ İÇİN DOĞRU COĞRAFYA 

Firma olarak Türkiye coğrafyasındaki yerimiz oldukça avantajlı Bursanın bölgemizdeki tüm şehirlere aşağı yukarı aynı uzaklıkta olması proje bazındaki işlerdeki nakliye maliyetini düşürüyor. Aynı zamanda Türkiye sanayisinin kalbinin Bursada atmasının, bizim için daha iyi hizmet sağlamak ve kendimizi geliştirmedeki önemli bir avantaj olarak göze çarpıyor. Ayrıca firmamız sürekli yenilikleri takip ederek Ar-Ge çalışmalarımız ile sektörün lider firmalarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

 

MARKALARIMIZLA BÜYÜYORUZ 

Firmamız şu an için 5 ana kalemde üretimine devam ediyor. Bunları sıralayacak olursak; Burpor: 10-30 kg/m3 yoğunlukta ve istenilen kalınlıkta üretilebilen, zehirli gaz içermeyen, doğa dostu, mükemmel ısı yalıtımı sağlayan, ısı yalıtım levhalarıdır. Nurpor: Asmolen olarak 25*40*400 ebatlarında 10-30 kg/m3 yoğunlukta üretilen binaya yük getirmeyen, katlar arası ısı ve ses izolasyonu sağlayan bir malzemedir. Ataboard: Enjeksiyon kalıp yöntemiyle mavi renkte üretilen dış cep ısı izolasyonlarında kullanılan, ürünümüz, kenarları lamba zıvanalı olup ısı köprüsü oluşturmaz. Buhar geçirimsizliği sebebiyle duvarların nefes almasını sağlayan bir ısı yalıtım malzemesidir. Ecepak: Çeşitli kg/dansitelerde kalıp sistemiyle özel olarak üretilen otomotivden, mobilya sektöründe beyaz eşya sektörüne sağlık sektörüne, gıda sektörüne kadar geniş bir yelpazede üretimi yapılabilen geri dönüşümlü doğa dostu bir üründür. Epkar: 16 kg/m3 yoğunlukta ve istenilen kalınlıkta üretilebilen, zehirli gaz içermeyen, içindeki karbon takviyesi sayesinde yüksek yansıtma ve yüksek ısı yalıtım değerine sahip Isı yalıtım levhalarıdır. 

 

DÜŞMEN NE KADAR SÜRERSE, ÇIKMAN DA O KADAR SÜRER 

Küresel krizin dibi bulduğunu ve bundan sonraki dönemde bir toparlanma olacağını düşünüyorum. Bu konudaki genel teoriler “Ne kadar sürede düşüyorsan o kadar sürede geri çıkarsın” şeklinde özetlenebilir. Bu durumda krizin 2007 yılı başı itibari başladığı 2008 yılı eylül ayında sertleştiği ve hala sürdüğünü göz önüne alırsak, çıkışın ve eski duruma ulaşabilmenin de en azından iki sene daha alacağı aşikardır. Ama bu süre zarfında da göreceli bir iyileşme olacağını beklemek yanlış olmaz. Dolayısıyla firmamız sürekli olarak yenilikçi ve başarının sırrının farklı olabilmekte olgusunun yarattığı inançla, 2011de yeni yatırımlarımız ile sektörünün öncü kuruluşları arasında yerini alarak hizmet vermeye devam edecektir. Otomotiv sanayiinden sonra ikinci büyük sektör olan inşaat sanayisinin üretim ve ihracat faaliyetlerini olumsuz olarak etkiledi. Faizlerin yüzde 1in altına inmesiyle biraz da olsa sektörde hareketlilik yaşandı. da tamda yatırım aşamasında yakalandı.

Sosyal Medyada Paylaş

Etiketler

Diğer Haberler
 • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN EPSA’YA ZİYARET…

  BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN EPSA’YA ZİYARET…

  Türkiye yalıtım sektöründe bir Bursa markası olarak dikkatleri çeken EPSA Yalıtım Ambalaj ve Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir’i, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve beraberindeki heyet, Barakfakih Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisinde ziyaret etti.

 • YALITIM: ENERJİ TASARRUFUNUN GİZLİ KAHRAMANI...

  YALITIM: ENERJİ TASARRUFUNUN GİZLİ KAHRAMANI...

  Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığı maliyetlerin yanında enerjide sürdürülebilirliği de tehdit ederken, EPSA Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, ülkemizde enerji verimliliği için en önemli argümanın temelden çatıya yalıtım olduğunu vurguladı.

 • TÜRKİYE’NİN 1 NUMARASI NURCAN ÖZDEMİR...

  TÜRKİYE’NİN 1 NUMARASI NURCAN ÖZDEMİR...

  Epsa Yalıtım Ambalaj Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, 6200 kadın arasından birinci olarak ‘Türkiye'nin Kadın Girişimcisi’ ödülünü aldı.

 • EPSA YALITIMDAN SPONSORLUK ATAĞI

  EPSA YALITIMDAN SPONSORLUK ATAĞI

  Yalıtım ve Ambalaj Sektörü'nün önde gelen firmalarından EPSA Yalıtım, geçtiğimiz günlerde Bursa Kentsel Dönüşüm ( BURKENTDER ) tarafından düzenlenen 'Belediyeleri Halkla Buluşturuyoruz' adlı programa sponsor oldu...

 • EPSA BAYİLERİ İLE BELGRAD'DA BİR ARAYA GELDİ.

  EPSA BAYİLERİ İLE BELGRAD'DA BİR ARAYA GELDİ.

  EPSA Yalıtım ve Ambalaj bünyesinde yer alan yapı kimyasalları üreticisi Mantoyap ve Budafix, 2014 yılı ilk yurt dışı bayi gezisini Belgrad’a yaptı.

 • NURCAN ÖZDEMİR: “YALITIM, ENERJİ KAYNAKLARIMIZI DOĞRU KULLANMAMIZI SAĞLAR”

  NURCAN ÖZDEMİR: “YALITIM, ENERJİ KAYNAKLARIMIZI DOĞRU KULLANMAMIZI SAĞLAR”

  EPSA Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, yalıtım bilincinin yerleşmesinin ve binalarda yalıtımın yaygınlaşmasının enerji tasarrufu sağlayarak doğal kaynaklarımızı idareli kullanmaya fayda sağlayacağını söylüyor.