Doğru Tercihler , Çözüme Ulaştırır

TÜRKİYE’NİN 1 NUMARASI NURCAN ÖZDEMİR...

TÜRKİYE’NİN 1 NUMARASI NURCAN ÖZDEMİR... Epsa Yalıtım Ambalaj Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, 6200 kadın arasından birinci olarak ‘Türkiye'nin Kadın Girişimcisi’ ödülünü aldı.

Epsa Yalıtım ve Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir,  6200 kadın arasından birinci olarak ‘Türkiye'nin Kadın Girişimcisi’ ödülünü aldı.

 

Garanti Bankası'nın, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliğiyle, bu yıl 6.'sını düzenlediği ‘Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nda Nurcan Özdemir Türkiye’nin 1 numarası oldu.

 

‘Türkiye'nin Kadın Girişimcisi’ ödülünü Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere’den alan Nurcan Özdemir, “İş hayatındaki kadınlar eşlerinin ve ailelerinin desteğini aldıklarında daha kolay ilerleyip, başarıya ulaşabilirler. Kadınların ülke kalkınmasında önemli sorumluluğu var. Ben bu başarıyı tüm çalışanlarımızla birlikte hak ettiğimizi düşünüyorum. Bu önemli proje insanlarımıza ve daha çok kadınlarımıza motivasyon oluyor. Türkiye’de Yılın Kadın Girişimcisi olmak omuzlarıma daha büyük yük demek. Bunun farkındayım. Bu vesile ile düzenlenen organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.   Özdemir sözlerine “İnanıyorum ki bu ödülü hak edecek Türkiye’de pek çok kadın var. Ben bu birincilik ödülünü başta Bursalı girişimci kadınlar olmak üzere ülkemizdeki bütün girişimci kadınlar adına aldım” şeklinde devam etti.

 

‘POZİTİF AYRIMCILIĞA DEVAM ETMELİYİZ’

 

Ödül töreninde konuşan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere,ülkenin geleneksel yapısının da etkisiyle, iş hayatında erkek istihdamının daha yüksek olduğunu gördüklerini söyledi.

 

Karadere,''2011 yılı TÜİK rakamları, Türkiye'de çalışma potansiyeline sahip 29 milyon  kadından yalnızca 7 milyonunun çalışma imkanı bulabildiğini gösteriyor. Bu tablo da, henüz değerlendirilmeyen iş gücü potansiyelimizin ne kadar büyük olduğunu ortaya koyuyor. Biz, bu potansiyeli fırsata dönüştürmek amacıyla kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyor, girişimciliklerini destekliyoruz'' diye konuştu.      

 

‘ERKEKLERE RAĞMEN KAZANMAK GEREKEBİLİYOR’

 

KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan da''Türkiye'de kadın girişimci olmak demek, gerektiğinde aileye, bazen de eşe rağmen başarmak demek. Toplumsal yargıların ve normların dışına çıkmak, sistemi dönüştürmek demek. Bu yüzden yarışmadaki dönüştürücü güç çok önemli. Ülkemizin ekonomisini daha kadın dostu,daha dinamik ve daha adil yapacak güç, aslında sizlerden, girişimcinin gücünden geliyor'' şeklinde konuştu.

Capital,Ekonomist ve PCnet dergilerinin Yayın Direktörü Rauf Ateş  ise, yarışmanın birkaç kişilik kadın girişimcinin katılımıyla başladığını anlatarak, ''Şimdi 6 binli rakamlara ulaştık. Ancak, rakamsal büyümenin yanında, bir başka önemli gelişmenin de altını çizmek gerekiyor. Artık giderek daha fazla, bir zamanlar 'erkek işi'gibi görünen alanlarda da kadınların şirket kurduğunu görüyoruz. Üstelik geçmişe oranla daha büyük cirolarla yarışmaya katılıyorlar'' şeklinde konuştu.

 

Epsa Yalıtım ve Yapı Kimyasalları'nın sahibi Nurcan Özdemir’in birinci olduğu gecede Mardin taşına ün kazandıran Yasemin Kalya, ‘Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci’; genetik laboratuvar hizmetleri sunan işletmesiyle Gülay Özgön ise‘Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci’ ödülüne layık görüldü.

 

‘Türkiye'nin Kadın Girişimcisi’ seçilen Özdemir 20 bin lira, ‘Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci’ ödülüne layık görülen Kalya 15 bin lira, ‘Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci’ ödülüne layık görülen Özgön ise 15 bin lira para ödülünün de sahibi oldu.

 Nurcan Özdemir 2011 yılında da Bursa Girişimci İşadamları Derneği ( BUGİAD) tarafından  ‘Yılın İş Kadını’ seçilmişti.

Haberin Diğer Resimleri

Sosyal Medyada Paylaş

Diğer Haberler
 • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN EPSA’YA ZİYARET…

  BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN EPSA’YA ZİYARET…

  Türkiye yalıtım sektöründe bir Bursa markası olarak dikkatleri çeken EPSA Yalıtım Ambalaj ve Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir’i, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve beraberindeki heyet, Barakfakih Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisinde ziyaret etti.

 • YALITIM: ENERJİ TASARRUFUNUN GİZLİ KAHRAMANI...

  YALITIM: ENERJİ TASARRUFUNUN GİZLİ KAHRAMANI...

  Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığı maliyetlerin yanında enerjide sürdürülebilirliği de tehdit ederken, EPSA Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, ülkemizde enerji verimliliği için en önemli argümanın temelden çatıya yalıtım olduğunu vurguladı.

 • EPSA YALITIMDAN SPONSORLUK ATAĞI

  EPSA YALITIMDAN SPONSORLUK ATAĞI

  Yalıtım ve Ambalaj Sektörü'nün önde gelen firmalarından EPSA Yalıtım, geçtiğimiz günlerde Bursa Kentsel Dönüşüm ( BURKENTDER ) tarafından düzenlenen 'Belediyeleri Halkla Buluşturuyoruz' adlı programa sponsor oldu...

 • EPSA BAYİLERİ İLE BELGRAD'DA BİR ARAYA GELDİ.

  EPSA BAYİLERİ İLE BELGRAD'DA BİR ARAYA GELDİ.

  EPSA Yalıtım ve Ambalaj bünyesinde yer alan yapı kimyasalları üreticisi Mantoyap ve Budafix, 2014 yılı ilk yurt dışı bayi gezisini Belgrad’a yaptı.

 • NURCAN ÖZDEMİR: “YALITIM, ENERJİ KAYNAKLARIMIZI DOĞRU KULLANMAMIZI SAĞLAR”

  NURCAN ÖZDEMİR: “YALITIM, ENERJİ KAYNAKLARIMIZI DOĞRU KULLANMAMIZI SAĞLAR”

  EPSA Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, yalıtım bilincinin yerleşmesinin ve binalarda yalıtımın yaygınlaşmasının enerji tasarrufu sağlayarak doğal kaynaklarımızı idareli kullanmaya fayda sağlayacağını söylüyor.

 • EPSA YALITIM, SPONSORLUK ÇALIŞMALARIYLA DA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR...

  EPSA YALITIM, SPONSORLUK ÇALIŞMALARIYLA DA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR...

  Yalıtım ve Ambalaj Sektörü’nde Marmara Bölgesi’nin önde gelen kuruluşlarından olan EPSA Yalıtım, sponsorluk çalışmalarıyla da farkını ortaya koyuyor.